32 Haftalık Gebelik

0
5569
2 Haftalık Gebelik, 32 haftalık bebek, uzman, 32 haftalık hamilelik
32 haftalık Bebek

32 Haftalık Gebelik

32 Haftalık Gebelik, 32 haftalık bebek, uzman, 32 haftalık hamilelik, uzman tv, bebeğim 32 haftalık, 32 haftalık hamileyim, 32 haftalık gebeyim, hafta hafta, 32 haftalık bebek görüntüsütrans 32 Haftalık Gebeliktrans 32 Haftalık Gebelik, bebek, ultrason görüntüsü, resmi, çocuk, gebe, gebe, video, izle, videosu, gelişimi, ikiz

31 Haftalık Gebelikte Bebeğinizdeki Gelişimler

Bebeğinizin komple boyu 46 cm., ağırlığı ise ortalama 1700-1800 gr. kadardır. Bebeğiniz büyüdüğünden ve kilosunun artmasından dolayı rahimde bir sürü yer kaplar ve bu nedenle hareketleri ek olarak yavaş ve az olabilir. Endişe etmeye gerek yoktur. Beyin gelişimi süratle devam etmektedir.
Cilt kırışıklıkları azalarak, narin ve pürüzsüz bir çözülme alır. Yağ ve kas dokusundaki yükseliş hızlanmıştır. Kirpik ve kaşlar son hallerini almaya başlamışlardır.

El ve ayak tırnakları tamamiyle gelişmiştir. Lanugo tüyleri dökülmeye başlar, omuz ve sırt bölgesinde az miktarda doğum ardından da kalabilir. Gözlerini açıp kapatarak dışarıdan gelen güçlü ışıklara görme hareketleri ile yanıt verir ve başını sağa sola çevirebilir. Bebeğiniz uyuduğunu ve uyandığını değişik hareketleri ile belli eder.

32 Haftalık Ana Vucudundaki Değişim ve Gelişimler

Doğum iyice yaklaştı. Sizde bebeğinizde epey büyüdünüz. Bu döneme kadar ortalama 9-12 kilo almış olmalısınız. 3iki. haftadan hemen sonra yasal doğum izniniz başlar. Çoğalış dinlenmenin zamanı. İsterseniz doğum öncesi izninizin 5 haftasını doğum ardından izninize dahil olmak üzere edebilirsiniz.
Bu dönemlerde kalsiyum ihtiyaçlarınızı bolca karşılamalısınız. Hekim kontrollerinizi çoğalış iki haftada bir düzenli yaptırmalısınız.

Gebeliğe bağımlı hormanal değişiklikler ve büyüyen rahmin etkisiyle sırt ağrılarınız artar. Genişleyen rahim yapısı sizin ağırlık merkezinizi değiştirir, karın kaslarının direncini azaltır, buna bağımlı olarak duruşunuz ve yürüyüşünüz değişir. Kalça eklemleri gevşer. Özellikle yemeklerden hemen sonra yürüyüş yapmaya özen gösterin. Devamlı Olarak pozisyon değiştirin. Oturduğunuz yerden ufak hareketler yapın. Ayaklarınızı uzatıp altına yükseltmek amaçlı yastık koyun ki kan akışını sağlayarak rahat edin.

32 Haftalık Gebelik, 32 haftalık bebek, uzman, 32 haftalık hamilelik, uzman tv, bebeğim 32 haftalık, 32 haftalık hamileyim, 32 haftalık gebeyim, hafta hafta, 32 haftalık bebek görüntüsütrans 32 Haftalık Gebeliktrans 32 Haftalık Gebelik, bebek, ultrason görüntüsü, resmi, çocuk, gebe, gebe, video, izle, videosu, gelişimi, ikiz

32. Hafta Hamilelik Stres

Gebelik döneminde anne adaylarının stresden olası olduğunca uzak durmaları gerekir. Elbette buda elde olmayan bir durumdur. Bu dönemde bebeğinizin sağlığı, ne ile doğacağı, doğum ardından yaşantınızı hangi yönde etkileyeceği ve annelik amaçlı hazırlıklı olup olmadığınız kaygıları zihninizi devamlı meşgul eder. Bu tür endişelerinizi en baş bölgesinde eşinizle, en yakın arkadaşlarınızla ve doktorunuzla paylaşın. Onlardan manevi destek alın.

Yoğun ve devamlı olarak stresli bir gebelik geçirmeniz durumunda erken doğum riskiniz ve düşük doğum ağırlıklı bir bebek dünyaya getirme olasılıklarınız bir sürü yüksek . Ek Olarak az stres ve ek olarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek amaçlı kendinize vakit ayırın, bol bol dinlenin, düzenli beslenin, erken uyuyun, düzenli olarak yürüyün veya yüzün, sevdiğiniz kişilere sık görüşün, sevinçli olduğunuz şeyleri yapın ve bu güzel ve özel sürecin keyfini çıkartın.

32 Haftalık Bebek Videosu

video eklenecek

Hafta Hafta Gebelik Takibi

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER